Олимпик (Марсилия) се класира за осминафиналите за Купата на Франция. Тимът  победи Лион с 2:1 след продължения. В герой на мача се превърна Дориа, който донесе победата на домакините в 109-ата минута.

За домакините дебютира Димитри Пайе, който влезе в игра в 94-ата минута на мястото на Товен.

ОМ започна агресивно и постепенният им натиск доведе до гол в 24-ата минута. Род Фани успя да засече с глава центриране от пряк-свободен удар и откри резултата – 1:0.

Лион успя да изравни в 64-ата минута, когато се разписа  Корентин Толисо за 1:1 и докара срещата до продължения.

В първото от тях равенството както на таблото, така и на терена се запази. В 109-ата минута Дориа отбеляза за 2:1 и взриви пълните трибуни на „Стад Велодром“.