Националът Мартин Петров продължава с отличното си представяне в контролите на Болтън. Крилото вкара гол и направи асистенция при успеха като гост на четвъртодивизионния Брадфорд с 4:1. Така в трети мач той е с основна заслуга за победата на тима си.

В 14-ата минута на контролата Петров откри резултата от дузпа. До 65-ата минута не паднаха повече голове, а тогава Дарън Пратли удвои. Найъл Родни намали в 71-ата минута. Следващият гол за Болтън бе дело на Кевин Дейвис минута преди края, а в добавеното време Марто изведе Иван Класнич, който фиксира крайното 4:1.

Българинът бе сред най-активните играчи на терена и не спря да тормози защитата на съперника.

Преди 3 дни Мартин направи асистенция при успеха над Хюстън Динамо с 2:0, а на 17 юли вкара и изработи гол за 3:1 срещу Орландо Сити.