Френският шампион ПСЖ постигна инфарктна победа с 3:2 като гост на Брест в интригуващ мач от десетия кръг в Лига 1.

Успехът за отбора на Луис Енрике не дойде никак лесно. Победното попадение падна чак в 89-ата минута, а негов автор стана Килиан Мбапе, който по-рано вкара още един гол.

Maчът се игра при доста променливо време - първо над стадиона имаше слънце, после дъжд, а за момент дори и градушка.

17-годишният Уорън Заир-Емери даде преднина на парижани с кинжален удар в 16-ата минута.

В 28-ата Килиан Мбапе удвои, но сърцатата игра на Брест даде резултат и домакините успяха да изравнят. Стив Мюние намали в 44-ата минута, а в 52-ата точен за 2:2 беше Жереми Ле Дуарон.

Мбапе обаче отново се превърна в главно действащо лице, след като успя да довкара пропуснатата от самия него дузпа в 89-ата минута и донесе победата на ПСЖ с 3:2.

За парижани това е трета поредна победа в Лига 1. Шампионите са втори във временното класиране с 21 точки, само на една зад лидера Ница. Брест пък записа първа домакинска загуба в първенството в последните си 5 мача и остава на шестата позиция.