Капитанът на Барселона Лионел Меси изравни рекорд на бившия нападател на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо, обяви статистическата агенция „Опта“.

Аржентинската звезда на каталунците вкара три гола за успеха с 4:1 над Селта в Примера дивисион. Това е 34-и хеттрик на Меси в испанското първенство.

Той откри головата си сметка в мача в 23-ата минута, когато беше точен от дузпа. След това в 45-ата и 48-ата минути се разписа при изпълнения на фаул.

С трите си попадения срещу Селта аржентинецът изравни рекорда на Кристиано Роналдо по хеттрици в Примера дивисион. Португалецът, който напусна Реал (Мадрид) през лятото на 2018 г., е записал своето постижение за 292 шампионатни мача. Меси от своя страна има 459 срещи за първенство.