Норвежкият нападател Ерлинг Браут Холанд се записа в историята на Шампионската лига. 19-годишният тийнейджър вкара дузпа в 11-ата минута при равенството 1:1 на Ред Бул Залцбург като гост на Наполи.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

По този начин Момчето планина, както наричат 191-сантиметровия футболист, вече има седем гола за четири мача от началото на груповата фаза на Шампионската лига, което е с два повече от всеки друг, участвал в турнира. В историята на ШЛ нито един футболист не е постигал такава резултатност, дори големите звезди на днешното време Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

Освен това Ерлинг Браут Холанд е едва четвъртият играч, вкарвал гол във всеки от първите си четири мача от Шампионската лига. Така той се нареди до Алесандро дел Пиеро, Диего Коста и Зе Карлос.