Барселона се завърна на победния път, записвайки домакински успех с 3:0 над аутсайдера Елче. Мачът беше отложен от първия кръг на Ла Лига. След неубедителното представяне напоследък - тежкото поражение с 1:4 от ПСЖ в Шампионската лига и 1:1 с Кадис, тази вечер каталунците най-после зарадваха феновете си. В герой се превърна голямата звезда Лионел Меси, който блесна с два гола - в 48-ата минута и в 68-ата. Аржентинецът показа, че отново може да носи Барса на гръб и именно на него се разчита в предстоящите тежки мачове.

Третото попадение във вратата на Елче вкара Жорди Алба в 73-ата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След успеха Барселона се изкачи на третото място с 50 точки, с две повече от четвъртия Севиля. Лидер с 55 е Атлетико (Мадрид), а на втората позиция е Реал (Мадрид) с 52. Елче е на предпоследното 19-о място с 21 точки.

Барселона - Елче 3:0
1:0 Лионел Меси (48), 2:0 Лионел Меси (68), 3:0 Жорди Алба (73)

Съставът на Барселона: Тер Стеген, Алба, Пике, Умтити, Мингеса, Педри, Пянич, Де Йонг, Тринкао, Брайтуайт, Меси