Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва в 61-ата минута при тежката загуба на своя Чайкур Ризеспор с 0:5 в домакинството на Фенербахче в мач от третия кръг на турската Сюперлига.

Тимът, воден от Жозе Моуриньо поведе в 15-ата минута след гол на Фред, който вкара след пас на Душан Тадич.

След почивката головете заваляха във вратата на Ризеспор, на върха на атаката на който започна бившият футболист на ЦСКА – Али Соу, който записа цял мач. В 53-ата минута Един Джеко удвои, а само 7 минути по-късно Фред вкара второто си попадение в срещата.

След нова вихрушка между 64-ата и 66-ата минути пред вратата на домакините, „фенерите“ стигнаха до нови две попадения, като Фред оформи своя хеттрик, а Хуснидин Аликулов си вкара автогол.

По този начин Фенербахче се върна на победния път в турското първенство, където в миналия кръг пропиля два гола аванс и завърши 2:2 при гостуването на водения от Станимир Стоилов Гьозтепе.