От турската футболна федерация разпространиха запис на разговора между главния съдия Кадир Саглам на мача между Гьозтепе на Станимир Стоилов и Фенербахче на Жозе Моуриньо на гола на Ромуло Кардосо в 30-ата минута, който беше отменен. Срещата на "Гюрсел Аксел" завърши 2:2, а попадението не беше зачетено при 0:0.

На практика се потвърждава, че Саглам е допуснал груба грешка и е отменил попадението без да изгледа ситуацията от всички ъгли и цялостно намесата на ВАР в тази ситуация е грешна.

Реферът получава сигнал от ВАР да прегледа гола на монитора за потенциален фал в атака на Кубилай Канатзискуш. Прави впечатление, че Саглам веднага се съгласява със съдията на ВАР, че това е нарушение, а когато получава предложение да изгледа ситуацията и от друг ъгъл, вече е отменил гола.

Припомняме, че Гьозтепе губеше с 0:2 до почивката, но през второто полувреме стигна до равенството с гол в последните секунди на срещата.