Наполи разби с 3:0 Болоня на старта на новия сезон в Серия "А". Освен трите гола, още два бяха отменени на домакините заради засада. Отличен двубой записаха Марек Хамшик и Хосе Кайехон. Неаполитанците започнаха добре мача и още в шестата минута новото попълнение Хосе Кайехон удари гредата. Испанецът нанесе отлично воле, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата на гостите. За първи път от много време насам южняците започнаха с четирима в отбрана, след като Рафа Бенитес официално смени налаганата с години от предишния наставник Валтер Мадзари схема с трима защитници.

В 19-ата минута Хамшик се оказа на добра позиция, но с глава стреля право в ръцете на Джанлука Курчи. В 32-ата минута силен шут на Хамшик бе избита с мъка от Курчи и Кайехон отблизо отбеляза първия гол за Наполи в кампанията. В последната минута на първата част Хуан Камило Сунига пусна пас отляво в наказателното поле на Болоня и Хамшик направи 2:0.

Веднага след почивката представящият се много силно Кайехон можеше да направи 3:0, но би покрай вратата. В 63-ата минута Хамшик опъна мрежата след разбъркване в наказателното поле на гостите./БЛИЦ