Шампионът Наполи се провали и завърши 2:2 при визитата си на новака Дженоа след два гола за осем минути в мача от четвъртия кръг на италианската Серия "А".

"Грифоните" поведоха с 2:0 след голове на Матия Бани (40) и Матео Ретеги (56), но отборът на Руди Гарсия показа характер и се спаси от загуба.

Йенс-Люс Каюсте заложи топката на Джакомо Распадори (76), който стреля в горния ляв ъгъл за 2:1. Шест минути по-късно “небесносините” имаха претенции за дузпа след игра с ръка на футболист на Дженоа. Съдията Майкъл Фабри беше привикан да прегледа ситуацията, но не промени първоначалното си решение.

Пьотр Зелински с прекрасен пас изведе Матео Политано (84), който с изстрел от воле все пак направи резултата 2:2 и донесе точката на гостите.

След равенството Наполи се намира на 5-ата позиция със седем точки, докато Дженоа е 13-ти с 3 пункта.

В сряда Наполи започва участието си в Шампионската лига срещу Брага, докато в Серия "А" следващият противник ще бъде Болоня. За Дженоа предстои среща с Лече.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!