38-годишният Себастиан Хьонес дебютира с драматична победа като треньор в Бундеслигата. Племенникът на легендата на Байерн Ули Хьонес и син на бившия германски национал Дитер Хьонес изведе Хофенхайм до успеха с 3:2 като гост на Кьолн в мач от първия кръг на немския футболен елит. Младият специалист през това лято пое Хофе, след като през миналия сезон изведе втория тим на Байерн до титлата в Трета лига.

Хърватският национал Андре Крамарич вкара и трите гола във вратата на Кьолн. 29-годишният нападател се разписа в 4-ата, 45-ата (дузпа) и 90-ата минути. Себастиан Андерсон и Доминик Дрекслер бяха точни за „козлите“, които два пъти успяваха да изравнят в резултата.

Арминия (Билефелд) стигна до гол в Бундеслигата след 4127 дни. Себио Суку се разписа за новака в елита при равенството 1:1 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). 27-годишният бенински нападател беше точен в 51-ата минута с първия си удар в очертанията на вратата на „орлите“. Андре Силва изравни за Айнтрахт само 11 минути по-късно.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
18 септември (петък)
Байерн – Шалке 04 8:0
1:0 Серж Гнабри (4), 2:0 Леон Горецка (19), 3:0 Роберт Левандовски (31-дузпа), 4:0 Серж Гнабри (47), 5:0 Серж Гнабри (59), 6:0 Томас Мюлер (69), 7:0 Лерой Сане (71), 8:0 Джамал Мусиала (81)

19 септември (събота)
Айнтрахт (Франкфурт) – Арминия (Билефелд) 1:1
0:1 Себио Суку (51), 1:1 Андре Силва (62)

Кьолн – Хофенхайм 2:3
0:1 Андре Крамарич (4), 1:1 Себастиан Андерсон (22), 1:2 Андре Крамарич (45+3-дузпа), 2:2 Доминик Дрекслер (86), 2:3 Андре Крамарич (90+2)

Щутгарт – Фрайбург 2:3
0:1 Нилс Петерсен (8), 0:2 Роланд Шалай (26), 0:3 Винченцо Грифо (48), 1:3 Саша Калайджич (71), 2:3 Силас Вамангитука (81)

Унион (Берлин) – Аугсбург 1:3
0:1 Рубен Варгас (41), 1:1 Мариус Бултер (75), 1:2 Михаел Грегорич (82), 1:3 Андре Хан (89)

Вердер – Херта 1:4
0:1 Петер Пекарик (42), 0:2 Доди Лукебакио (45+2), 1:2 Дейви Зелке (69), 1:3 Джон Кордоба (90)

19:30 часа Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах)