Най-добрата футболистка на България за 2021 и 2022 година Симона Петкова отново отбеляза гол за Аарау. Във втори пореден мач тя вкарва на бившия си отбор Йънг Бойс, като този път се разписа при загубата с 2:3 в реванша от плейофната фаза на швейцарското първенство. Двубоят се състоя в Берн и беше последен за сезона.

В 42-ата минута Петкова откри резултата, след като отне върната топка към вратарката на домакините, която не отигра добре, а българката реализира в опразнената врата - 0:1.

Двата тима си размениха по още един гол през втората част, и двубоя се реши след продължения, в които футболистките на Йънг Бойс успяха да вкарат нови две попадения и да спечелят. Петкова остана на терена през всичките 90 минути.

С този гол българската националка има на сметката си пет попадения. Тя претърпя операция през месец юли миналата година и се завърна в игра в началото на 2023-а.

BSC YB Frauen VS FC Aarau Frauen 3:2

BSC YB Frauen VS FC Aarau Frauen 3:2 ️ Simona Petkova (1:0) ️ Laura Frey (1:1) ️ Annina Enz (1:2) ️ Laura Frey (2:2) ️ Caroline Krawczyk (3:2) Laura Frey, Michelle Wenger #awsl #platzierungsspiele #rückspiel

Публикувахте от Swiss Women's Football в Неделя, 28 май 2023 г.