Българският национал Тодор Неделев направи дебюта си за Майнц 05, макар и неофициален. Това се случи в контролата на тима от Бундеслигата с белгийския Остенде, завършила 1:1. Срещата се игра в испанския курорт Марбея, където Неделев и новите му съотборници са на подготвителен лагер.

Бившата звезда на "Ботев (Пловдив) се появи в игра на полувремето и доигра двубоя.

И двете попадения в контролата паднаха през първата част. Шинджи Оказаки даде преднина на Майнц в 23-ата минута, но съперникът от Белгия изравни в 39-ата минута.

Наставникът на германците Томас Тухел заложи на два различни състава през двете части.

Още утре Майнц ще има нов мач - срещу холандския НЕК Ниймеген.

Това са единствените проверки, които тимът от Бундеслигата ще изиграе по време на подготвителния си лагер в Марбея, който приключва на 12 януари.