Нидерландия постигна убедителна победа с 5:2 в домакинството си на Босна и Херцеговина на „Филипс Щадион“ в мач от първия кръг на група 3 на Лига "А" от Лигата на нациите. „Лалетата“ са втори във временното класиране, след като Германия разби Унгария с 5:0 в другия мач, завършил минути по-рано.

Нидерландците поведоха в 13-ата минути. Джошуа Зиркзее се разписа с глава за 1:0. Босненците стигна до изравнително попадение в 27-ата минута, когато след страхотно двойно подаване Денис Хусеинбашич подаде на Ермедин Демирович, който от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

В 42-ата минута Нидерландия бе близо до втори гол - Тиджани Райндърс стреля опасно, но в напречната греда. В добавеното време именно Райндърс вкара за 2:1 след индивидуален пробив и точен удар към долния ляв ъгъл.

В 56-ата минута „лалетата“ стигнаха до трето попадение. Райндърс подаде на Коди Гакпо, който направи 3:1.

В 74-ата минута гостите намалиха чрез Един Джеко - 3:2.  В заключителните минути Нидерландия отбеляза две безответни попадения и записа изразителната победа. В 88-ата минута Вут Вегхорст засече отбита топка от непосредствена близост, а в добавеното време Дониел Мален подаде на Шави Симонс, който вкара за крайното 5:2.

НИДЕРЛАНДИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 5:2
1:0 Джошуа Зиркзее (13), 1:1 Ермедин Демирович (27), 2:1 Тиджани Райндърс (45+2), 3:1 Коди Гакпо (56), 3:2 Един Джеко (74), 4:2 Вут Вегхорст (88), 5:2 Шави Симонс (90+2)