Германия размаза с убедителното 5:0 Унгария в първи мач от група 3 на Лига "А" от новото издание на турнира Лига на нациите.

Двубоят в Дюселдорф премина при тоталната доминация на играчите на Юлиан Нагелсман. Германия дори можеше да постигне още по-изразителна победа.

Джамал Мусиала беше над всички в мача. 21-годишният играч на Байерн блесна с едно попадение и три асистенции.

Головото шоу започна в 27-ата минута, когато Никлюс Фюлкруг откри резултата. Останалите попадения паднаха след почивката. Джамал Мусиала удвои в 58-ата, Флориан Виртц реализира в 66-ата, Александър Павлович заби дебютния си гол за Бундестима в 77-ата, а Кай Хаверц офирми крайното 5:0 от дузпа в 81-ата минута.

Това беше първи мач за Бундестима след оттеглянето от националния отбор на легендарните Мануел Нойер, Тони Кроос и Томас Мюлер. Триото бяха последните останали в тима световни шампиони от 2014 г.

Припомняме, че Германия и Унгария се срещнаха и на Евро 2024, когато немците спечелиха с 2:0 в груповата фаза.

ГЕРМАНИЯ - УНГАРИЯ 5:0
1:0 Никлас Фюлкруг (27), 2:0 Джамал Мусиала (58), 3:0 Флориан Виртц (66), 4:0 Александър Павлович (77), 5:0 Кай Хавертц (81-дузпа)