Бразилският нападател Нилмар вкара четвъртия си гол за четири мача от началото на сезона и донесе на Виляреал победата с 1:0 над Депортиво (Ла Коруня) в двубой от 4 кръг на Примера дивисион.

Нилмар, който е рекордната покупка на “жълтата подводница”, след като миналата година бяха платени 11 милиона евро на Интернасионал, вкара попадението си в 33-ата минути и излезе на първо място в класирането на голмайсторите.

Виляреал стартира сезона със загуба 0:1 от Реал Сосиедад, но след това записа три поредни победи и с 9 точки вече е на трето място. “Жълтата подводница” изпревари Барселона по голова разлика и е само на точка зад лидерите Реал (Мадрид) и Валенсия.

Малага победи Хетафе с 2:0 в напечен мач, в който и двата тима завършиха с по 10 човека. Венецуелският нападател Хосе Рондон изведе андалусийците напред в 54-ата минута.

Шест минути по-късно Хетафе остана с човек по-малко, след като защитникът Рафаел Гомес бе изгонен, тъй като направи дузпа. Антонио Апоно бе точен от наказателния удар.

Численото неравенство на терена сде запази още 6 минути, тъй като десният бек на Малага Хесус Гамес получи втори жълт картон. Победата изкачи тима от Андалусия на осмо място в класирането.

Севиля изпусна възможността да се изравни с лидерите Реал (Мадрид) и Валенсия, след като направи 1:1 с Расинг (Сантандер).

Домакините откриха резултата в 15-ата минута, когато Алваро Негредо бе точен от дузпа. Расинг стигна до изравнителен гол в 54-ата минута, след като Пабло Пинийос простреля Андрес Палоп от воле./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ

От 21 септември (вторник)
Осасуна - Реал Сосиедад 3:1
0:1 Раул Тамудо (16), 1:1 Валтер Пандиани (38), 2:1 Камунас (43), 3:1 Аранда (74)

Атлетик (Билбао) – Майорка 3:0
1:0 Лопес (44), 2:0 Домингес (62-дузпа), 3:0 Перес (90)

Реал (Мадрид) - Еспаньол 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 2:0 Игуаин (79), 3:0 Бензема (88)