Ница загуби драматично като домакин на Бастия с 0:2 в първи мач от 28-ия кръг на френската Лига 1. Това е четвърта поредна грешна стъпка за отбора на Клод Пюел, след 1 загуба и 2 равенства. Тя може да коства на тима мястото в тройката, ако преследвачите им от Сент-Етиен успеят да победят Каен, а Олимпик (Лион) вземе домакинството си срещу ПСЖ в мачовете им в неделя.

Двубоят бе изключително двуостър като и двата отбора търсеха победата, но изгонването на играч на Ница помогна на гостите да вземат двубоя.

Първото полувреме предложи здрава игра и много преса, но никой от противниците не успя да достигне до попадение.

Ница загуби сили в 58-ата минута, когато Поул Баисе получи директен червен картон. Бастия се възползва от численото си предимство и за 3 минути реши мача.

Първо Абдулайе Диало Садио откри в 61-ата минута, а в 64-ата Флойд Аийте направи 0:2.

След загубата Ница е на трето място в класирането с 41 точки и мач повече. Бастия е на десета позиция с 37.