Сент Етиен подсигури евроучастието си след домакинска победа над Лориен с 2:0 в мач от 35-ия кръг на френското първенство, с което се бетонира на пето място с 57 точки.

Домакините се измъчишха и достигнаха до трите точки в последните 15 минути на двубоя. Нола Ру откри резултата в 76-ата минута, а с второто си попадение в 90-ата минута затвърди победата.

Аячо взе ценна домакинска победа с 3:2 над Бастия, което позволи на тима да се откъсне от зоната на изпадащите. Аксел Н'Гандо изведе гостите напред в резултата в 9-ата минута, но Калид Бутаиб възстанови равенството в 20-ата. Грегори Пуйол изведе Аячо напред в 37-ата минута, а Мохамед Ларби от дузпа направи 3:1 в 63-ата минута.Яник Кахузак вкара втори гол за Бастия в 77-ата минута.

Гингам  и Каен завършиха 1:1. Силвио Роделин откри за гостите в 30-ата минута, а Жереми Сорбон изравни в 82-ата. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, след като Тибо Жирес от Гингам бе изгонен с директен червен картон в 79-ата минута, а Никола Сойбе от гостите получи втори жълт картон в 90-ата.

Монпелие удари Троа с 4:21, въпреки че завърши мача с човек по-малко.

Жером Русилон направи 1:0 в 13-ата минута, а Стефан Дарбион изравмни в 20-ата.

Матио Сауние си вкара автогол за 2:1, а Йонас Мартин вкара трети гол в 34-ата минута. Хилтън остави домакините с 10 души, след като получи директен червен картон в 41-ата минута. Въпреки това Сулейме Канамара вкара за 4:1 в 55-ата минута.