Кирил Десподов игра едно полувреме Щурм (Грац), който допусна втора поредна загуба от ЛАСК (Линц) - този път с 0:2 у дома. Българският национал започна като титуляр, но на почивката бе заменен от Торстен Рохер.

Само преди дни Щурм отстъпи с 0:4 на ЛАСК при гостуването си в Линц, а сега падна от същия съперник в първата шестица на австрийската Бундеслига.

За успеха на гостите точни бяха Марко Рагус (45-дузпа) в края на първото полувреме и Самуел Тетех (83).

Воденият от Нестор Ел Маестро тим на Щурм завърши мача с девет души след червени картони на Беким Балай в 31-ата минута и Исаак Донкор  в 72-ата минута.

След поражението си тимът от Грац остава на шесто място във временното класиране с 19 точки, ЛАСК е трети с 28, а лидер е Залцбург с 38.