Сток Сити загуби у дома от приятната изненада този сезон Нюкасъл с 1:3 в последна среща от 10-ия кръг на Висшата лига. С успеха си „свраките” изместиха Челси от третото място във временното класиране и изостават само с една точка от втория Манчестър Юнайтед.

Мачът на „Британия стейдиъм” започна много лошо за домакините, след като още в 12-ата минута Габриел Обертан намери на изгодна позиция Демба Ба, който вкара за 0:1. Малко след това бранителят на „грънчарите” Райън Шоукрос се контузи и бе заменен принудително от Матю Ъпсън. Нещата не се промениха до края на полувремето и в 40-ата минута Леон Бест асистира за втория гол в мача на Демба Ба – 0:2.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си, за да се върнат в мача и получиха дузпа в 75-ата минута за нарушение срещу Питър Крауч. От бялата точка точен за „грънчарите” бе ирландецът Джонатан Уолтърс – 1:2. Само 6 минути по-късно Леон Бест бе фаулиран в наказателното поле на Сток Сити, а от последвалата дузпа Демба Ба оформи своя хеттрик и крайното 1:3.

С победата си „свраките” събраха актив от 22 точки и изместиха Челси от третото място във временното класиране. Нюкасъл е без загуба този сезон с 6 победи и 4 загуби на сметката си. Сток Сити пък остана на 11-о място с 12 точки.

Челси – Арсенал 3:5
1:0 Франк Лампард (14), 1:1 Робин ван Перси (36), 2:1 Джон Тери (45), 2:2 Андре Сантос (49), 2:3 Тио Уолкът (55), 3:3 Хуан Мата (80), 3:4 Робин ван Перси (85), 3:5 Робин ван Перси (90+2)
29.10.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Уулвърхемптън 3:1
1:0 Един Джеко (52), 2:0 Александар Коларов (67), 2:1 Стивън Хънт (75-дузпа), 3:1 Адам Джонсън (90)
29.10.11
17:00 ч.
Норич – Блекбърн 3:3
0:1 Дейвид Хойлит (45), 1:1 Стив Морисън (53), 1:2 Якубу Айегбени (62), 1:3 Кристофър Самба (64), 2:3 Брадли Джонсън (82), 3:3 Грант Холт (90+4-дузпа)
29.10.11
17:00 ч.
Съндърланд – Астън Вила 2:2
0:1 Стилиян Петров (20), 1:1 Конър Уикъм (38), 1:2 Ричард Дън (85), 2:2 Стефан Сесеньон (89)
29.10.11
17:00 ч.
Суонзи – Болтън 3:1
1:0 Джо Алън (49), 2:0 Скот Синклеър (57-дузпа), 2:1 Даниел Греъм (74-автогол), 3:1 Даниел Греъм (90)
29.10.11
17:00 ч.
Уигън – Фулъм 0:2
0:1 Клинт Демпси (42), 0:2 Муса Дембеле (87)
29.10.11
19:30 ч.
Уест Бромич – Ливърпул 0:2
0:1 Чарли Адам (7-дузпа), 0:2 Анди Керъл (45+1)
30.10.11
18:00 ч.
Тотнъм – КПР 3:1
1:0 Гарет Бейл (20), 2:0 Рафаел ван дер Ваарт (33), 2:1 Джей Ботройд (62), 3:1 Гарет Бейл (72)
31.10.11
22:00 ч.
Сток Сити – Нюкасъл 1:3
0:1 Демба Ба (12), 0:2 Демба Ба (40), 1:2 Джонатън Уолтърс (75-дузпа), 1:3 Демба Ба (81-дузпа)