Стяуа вече е лидер в румънската Лига 1. Грандът победи шампиона от миналия сезон Астра (Гюргево) с 3:0 и се изравни по точки с Виторул (Констанца), който по-рано днес изненадващо отстъпи на Университатя (Крайова).

Българският вратар Пламен Илиев отново се отличи с добрите си намеси за гостите, но отбраната пред него не беше на висота. В 10-ата минута домакините поведоха от дузпа. Реализира я Денис Алибек. Илиев, който вече спаси три дузпи за Астра, беше близо до това да спаси шута от „бялата точка“ и само малко не му достигнада го стори. В 27-ата отново Алибек покачи на 2:0, а Флорин Танасе фиксира крайното 3:0 още в 32-ата минута.

Астра е на последното място в плейофната шестица за титлата с 23 точки. Начело са ФКСБ и Виторул с по 33, следвани от ЧФР Клуж (28), Университатя (27) и Динамо (Букурещ), който има 26 точки.