Георги Пеев, Благой Георгиев и съотборниците им в Амкар нанесоха звучен шамар на Ивелин Попов и компания. В мач от 9-ия кръг на руската Премиер лига Амкар разби с класическото 3:0 Кубан, и то като гост в Краснодар.

Пеев и Благо изиграха много силен мач, докато Попето беше далеч от очакванията и с нищо не помогна на домакините.

Георгиев откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Пеев, след това и Георги се разписа в 16-ата минута от дузпа. Преди това пък Мартин Якубко удвои преднината на гостите в 14-ата минута.

В състава на Амкар цял мач записа и Петър Занев, докато Захари Сираков остана на пейката.

С постигнатата победа тимът от Перм излезе на 7-ото място във временното класиране в Премиер лигата с 13 точки. Кубан пък остава на 10-ото място с 10 точки и трети пореден мач без победа в актива си. Преди дни Ивелин Попов и компания паднаха и с 0:2 от Санкт Гален в първата си среща от груповата фаза на Лига Европа. Така в четвърти пореден двубой Кубан е без успех.

Ростов – Зенит

Класиране след 9 кръг: 1.Спартак Москва 20, 2.ЦСКА Москва 20, 3.Локомотив Москва 19, 4.Зенит 17 (мач по-малко), 5.ФК Краснодар 15 и други.