Носителят на трофея в Шампионската лига Манчестър Сити се върна на победния път - 3:1 срещу РБ Лайпциг в мач от група "G". В предишните си две срещу "гражданите" загубиха - отпадането от Купата на Лигата след 0:1 от Нюкасъл и поражението с 1:2 от Уулвърхемптън във Висшата лига.

Мениджърът Хосеп Гуардиола направи пет промени в сравнение титулярите от последния мач и победата дойде. Йошко Гвардиол стартира срещу бившия си отбор РБ Лайпциг. Рико Люис, Родри, Бернардо Силва и Джак Грийлиш също бяха титуляри тази вечер.

Фил Фоудън даде преднина на Манчестър Сити в 25-ата минута, а Лоис Опенда изравни в 48-ата. Европейският клубен шампион доминираше, но не успяваше да стигне до гол, а Ерлинг Холанд отново направи редица пропуски. В крайна сметка Гуардиола за пореден път имаше решаваща роля със своите ходове. Испанецът пусна Хулиан Алварес и Жереми Доку, които в този мач бяха резерви, и те решиха двубоя.  Аржентинецът даде преднина на Сити пет минути преди края, а Доку оформи крайния резултат в добавеното време. Двамата си асистираха взаимно за попаденията.

В другата среща от групата Цървена звезда и Йънг Бойс проведоха оспорван дуел, който завърши 2:2.

Шериф Ндиайе даде преднина на сърбите в 35-ата минута. Филип Угринчич в началото на втората част, а в 60-ата Седрик Итен бе точен от дузпа за 1:2 и Йънг Бойс направи обрат. Осман Букари обаче спаси домакините с попадение в 88-ата минута. Двата тима имат по една точка. Лидерът Манчестър Сити е с 6, а РБ Лайпциг е втори с 3.

Група "G"
РБ Лайпциг - Манчестър Сити 1:3
0:1 Фил Фоудън (25), 1:1 Лоис Опенда (48), 1:2 Хулиан Алварес (84), 1:3 Жереми Доку (90)

Цървена звезда - Йънг Бойс 2:2
1:0 Шериф Ндиайе (35), 1:1 Филип Угринич (48), 1:2 Седрик Итен (60-дузпа), 2:2 Осман Букари (88)