Петър Занев отбеляза една от дузпите за Амкар, който отстрани Волга (Уляновск) и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Русия. Благой Георгиев пък беше титуляр за Оренбург при победата с 1:0 над Волгар (Астрахан) в друга среща от надпреварата.

Волга и Амкар завършиха 0:0 в редовното време и продълженията, а при дузпите гостите бяха по-точни, като първата тяхна дузпа реализира капитанът Петър Занев. Бранко Йовичич, Антон Шиндер и Роланд Гиголаев също не сбъркаха за тима от Перм, а вратарят Дмитрий Хомич направи две спасявания и прати Амкар на 1/8-финалите.

Оренбург игра повече от час с човек повече срещу Волгар за успеха с 1:0. Сергей Зуйков от домакините получи червен картон в 29-ата минута, а победният гол за гостите падна в 83-ата минута и бе дело на Анзор Саная.

Краснодар също се класира за 1/8-финалите след успех с 2:0 при визитата на Спартак (Налчик) след голове на Ари и Рикардо Лаборде.