Българският нападател Димитър Рангелов, който беше помилван от новия национален селекционер Михаил Мадански, вкара поредния си гол по терените в Германия. Митко и съотборниците му в Енерги (Котбус) обаче претърпяха загуба с 2:4 като гост на лидера във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф). Мачът беше от 9-ия кръг на първенството.

28-годишният Рангелов започна титуляр за Енерги, но остана на терена до 74-ата минута, когато беше изгонен за втори жълт картон. В 52-ата Митко наказа домакините с глава, засичайки далечно центриране от пряк свободен удар. Преди това обаче футболистите на Фортуна си бяха осигурили комфортна преднина от 3:0. И трите попадения в мрежата на гостите от Котбус паднаха до 26-ата минута. В 14-ата пък Рангелов удари греда.

Второто полувреме започна лошо за Енерги, тъй като в 47-ата минута бразилецът Рожер Де Оливейра получи червен картон. Малко след това се стигна до гола на Рангелов, а само 3 минути след него гостите стигнаха до второ попадение. Вкара го Уве Хюнемейрт в 55-ата. В 74-ата обаче българският нападател беше изгонен и така Енерги остана с 9 човека. До края на мача домакините стигнаха до още един гол и така победиха с 4:2.

След успеха Фортуна (Дюселдорф) остава на върха във Втора Бундеслига с 21 точки, а Енерги е на 9-ата позиция с 14.