Доскорошният български национал Димитър Рангелов продължава да бележи в Германия. Нападателят вкара 2 гола при равенството 3:3 на Енерги Котбус с Айнтрахт Франкфурт в мач от 7-ия кръг на Втора Бундеслига. Неясно защо селекционерът на националния ни отбор Лотар Матеус пренебрегва Рангелов напоследък. Играчът му отвръща с прекрасна форма и поредица от голове. От началото на сезона Рангелов вече има 6 попадения на сметката си и е голмайстор на Втора Бундеслига заедно с Кристофър Ньоте от Гройтер Фюрт.

В днешния мач Митко игра 90 минути и се разписа за 1:0 в 10-ата минута и 2:0 в 50-ата. Гостите върнаха едно попадение, но Енерги отново поведе с 3:1 след гол на Адлунг. В края на мача Айнтрахт изравни след попадения на Коркмаз в 72-ата минута и Идрису в последната минута на двубоя.

След равенството Енерги Котбус е на 4-о място в класирането с 14 точки, колкото има и третият Айнтрахт Брауншвайг. Лидер е Гройтер Фюрт с 18 точки, на второ място е Фортуна Дюселдорф с 15./БЛИЦ