Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Шампионът ПСЖ спечели убедително с 4:1 при визитата си на Олимпик (Лион) в най-интересната среща от четвъртия кръг на френската Лига 1.

Парижани решиха всичко още през първата част, като нови два гола вкара Килиан Мбапе (4-дузпа, 45+2), а още попадения добавиха Ашраф Хакими (20) и Марко Асенсио (38'). Корентен Толисо (74-дузпа) пък отбеляза почетното попадение за Лион.

Мачът изобилстваше от чисти положения и въпреки че "хлапетата" бяха далеч от класата на парижани, те също създадоха някои добри ситуации, които обаче бяха спасени отлично от вратаря на гостите Джанлуиджи Донарума.

Така ПСЖ записа втората си поредна победа в шампионата, а Мбапе във втори пореден мач реализира две попадения. Спазена бе и традицията Лион да не може да победи днешния си съперник като домакин в шести пореден мач.

С втората си поредна победа ПСЖ излезе на второ място в класирането след лидера Монако. Лион пък остава на последното място с едва една спечелена точка.