Пари Сен Жермен победи Лил 2:1 в мач от 24-ия кръг на френската Лига 1. С този труден успех, дошъл след гол чак в добавеното време, столичани останаха в борбата за шампионската титла. Лидерът Монако има 55 точки, преследвачът Пари Сен Жермен е с 52. Третият Ница е с 49 и среща аванс.

Гостите удържаха щурма на съперника чак до 70-ата минута. Тогава Единсон Кавани откри резултата - 1:0, след като засече с глава центриране от фаул, което рикошира в тяло на бранител на гостите.  В 86-ата минута обаче Никола де Превил изравни и обля със студен душ трибуните на "Парк де Пренс". Той се възползва от детинска грешка на капитана Тиаго Силва и вратаря Ареола, които буквално му подариха топката.

Домакините се хвърлиха ва банк напред в търсене на трите точки. Натискът на отчаянието даде резултат в добавеното време. В герой за ПСЖ се превърна Лукас Моура. Бразилецът  се оказа най-съобразителен след едно меле в пеналта на гостите и опъна мрежата за крайното 2:1.