Френският гранд Пари Сен Жермен записа победа с 4:2 над Страсбург в двубой от втория кръг на Лига 1.

Парижани използваха еуфорията от представянето на Лионел Меси и останалите нови звезди на тима и поведоха с 3:0 за 27 минути на съперника. Мауро Икарди откри в третата минута, Килиан Мбапе удвои в 25-ата, а две по-късно Юлиан Дракслер оформи аванс от 3:0.

През втората част Страсбург върна интригата с два гола за малко повече от 10 минути с попадения на Кевин Гамейро (53') и Людовик Айорк (64'), но нямаше сили за нещо повече, след като остана с човек по-малко в 81-ата минута.

Домакините се възползваха от това и Пабло Сарабия оформи крайното 4:2 в 86-ата минута, а в продължението Мбапе можеше да вкара пети гол, но стреля над вратата от статично положение.

ПСЖ е лидер с 6 точки от два мача, докато Страсбург е последен с 0 точки.