Реал се опита да сътвори един от големите обрати в историята на Шампионска лига, но се провали. Белия балет би Борусия (Дортмунд) с 2:0 у дома, но след 1:4 в първата среща каза "Сбогом" на мечтите си за 10-а титла от най-силния клубен турнир. В модерната история на турнира, съществуващ като Шампионска лига от сезон 1992/93, когато се въвежда групова фаза, нито един отбор не е успявал да заличи подобен пасив на тази фаза.

Най-знаменитият обрат в директните елиминации е от сезон 2003/04 и принадлежи на друг испански тим - Депортиво (Ла Коруня). Тогава на четвъртфиналите галисийци падат с 1:4 от Милан на "Джузепе Меаца”, но на реванша печелят с 4:0 на „Риасор” и продължават напред.

Кристиано Роналдо взе участие във всички мачове за Реал в Шампионската лига през този сезон. Вайденфелер и Шмелцер от Дортмунд нямат изпусната минута от началото на турнира.

Реал вкара 26 гола в Шампионската лига и е с най-добрата атака, но за сметка на това само в два мача не допусна попадение.