Съперникът на ЦСКА в турнира Лига Европа – Рома записа най-после победа в италианската Серия “А”. Римските “вълци” надиграха като домакини Болоня с 2:1, но и този път трите точки дойдоха много трудно. Гостите поведоха в резултата чрез гол на Адаилтон в 32-ата минута, но само три по-късно черногорецът Мирко Вучинич изравни. Победното попадение за домакините реализира Симоне Перота в 52-ата минута.

Това бе първи успех за Рома след четири поредни неуспешни двубоя, три равенства и една загуба във всички турнири (загуби в първенството и равенство срещу Фулъм в турнира Лига Европа).

Шампионът Интер победи с 2:0 като гост Ливорно в мач от 11-ия кръг на Серия "А" и вече дръпна със седем точки пред Сампдория и Ювентус. Попаденията реализираха Диего Милито в 49-ата минута и Дъглас Майкон в 81-ата минута.

В 49-ата минута Диего Милито получи пас от Деян Станкович на границата на наказателното поле, финтира майсторски един бранител и с точен удар по земя реализира за 1:0.

Домакините се опитаха да променят резултата, но стигнаха само до един добър удар на Тавано, минал над горната греда. В 80-ата минута при бърза контраатака Майкон получи пас от Патрик Виейра, нахлу през центъра и със силен удар с левия крак от 17 метра удвои./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ ''А'', 11 КРЪГ
Неделя, 1 ноември

Каляри – Аталанта 3:0
1:0 Нене (33), 2:0 Нене (36), 3:0 Матри (45-д)

Киево – Удинезе 1:1
0:1 Флорес (27), 1:1 Йепес (71)

Фиорентина – Катаня 3:1
1:0 Маркиони (5), 1:1 Маскара (48), 2:1 Маркиони (69), 3:1 Джилардино (86)

Ливорно – Интер 0:2
0:1 Диего Милито (49), 0:2 Майкон (80)

Рома – Болоня 2:1
0:1 Адаилтон (32), 1:1 Вучинич (35), 2:1 Перота (52)

Ювентус – Наполи 2:3
1:0 Трезеге (35), 2:0 Джовинко (54), 2:1 Хамшик (59), 2:2 Датоло (65), 2:3 Хамшик (82)

Милан – Парма 2:0
1:0 Бориело (12), 2:0 Бориело (90)