Рома срази у дома Торино с 2:0 в последния мач от 13-ия кръг в италианската Серия „А”. По този начин “вълците” взеха частичен реванш пред верните си тифози за загубата от градския съперник Лацио в предния кръг.

С първия съдийски сигнал "римските вълци" наложиха натиск, който материализираха обаче чак след почивката. Много пропуски направиха Ерик Ламела, Миралем Пянич и Алесандро Флоренци.

В 71-ата минута Пабло Освалдо откри от дузпа за падане на Маркиньо в пеналта. Решението на съдията обаче бе бурно оспорвано от гостите и в крайна сметка треньорът на “биковете” Джанпиеро Вентура бе пратен на трибуните заради яростната си реакция. Четвърт час по-късно Миралем Пянич реши всичко – 2:0. С този успех Рома се изкачи на шесто място с 20 точки. Торино остана 13-и с 14 т.

Наполи – Милан 2:2
1:0 Гьокхан Инлер (5), 2:0 Лоренцо Инсине (30), 2:1 Стефан ел Шаарави (44), 2:2 Стефан ел Шаарави (83)
Фиорентина – Аталанта 4:1
1:0 Родригес 5, 1:1 Бонавентура 32, 2:1 Акуилани 42, 3:1 Акуилани 45, 4:1 Тони 49
18.11.12
16:00 ч.
Интер – Каляри 2:2
1:0 Паласио 11, 1:1 Сау 43, 1:2 Сау 66, 2:2 Астори 82-авт.
Сампдория – Дженоа 3:1
1:0 Андреа Поли (16), 2:0 Чезаре Бово (36-автогол), 2:1 Чиро Имобиле (73), 3:1 Мауро Икарди (88)
19.11.12
21:45 ч.
Рома – Торино 2:0
1:0 Пабло Освалдо (71), 2:0 Миралем Пянич (86)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК