Португалия победи Хърватия с 3:2 в последен двубой за двата тима в мач от група 3 на Лига А в турнира Лига на нациите.

Ковачич откри резултата в 29-ата минута на двубоя за домакините, но гостите изравниха чрез Рубен Диаш в 52-ата минута на мача. Домакините останаха с 10 души на терена след червен картон на Рог в 51-ата минута на двубоя. Португалия направи резултата 2:1 в своя полза. Това се случи в 60-ата минута с гол на Жоао Феликс. Ковачич възстанови равенството с гол на Ковачич от границата на наказателното поле в 64-ата минута на мача. В края на двубоя Ливакович изпусна топката след центриране от корнер и Диаш с втория си гол направи резултата 3:2 за гостите.

Франция пък записа победа с 4:2 над Швеция в другия мач от група 3 на Лига А на турнира Лига на нациите. Гостите откриха чрез Виктор Клаесон в четвъртата минута, но Оливие Жиру в 16-ата и Бенжамен Павар в 36-ата обърнаха нещата за „пелите“ до почивката. В 59-ата отново Жиру реализира, а в88-ата минута Робин Куасон намали. В добавеното време на двубоя Кингсли Коман оформи крайния резултат.

ВИЖТЕ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНИЯ В ОСТАНАЛИТЕ ГРУПИ - ТУК !!!

ХЪРВАТИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 2:3
1:0 М. Ковачич (29), 1:1 Р. Диаш (52), 1:2 Ж. Феликс (60), 2:2 М. Ковачич (65), 2:3 Р. Диаш (90)

ФРАНЦИЯ - ШВЕЦИЯ 4:2
0:1 В. Клаесон (4), 1:1 О. Жиру (16), 2:1 Б. Павар (36), 3:1 О. Жиру (59), 3:2 Р. Куайсон (88), 4:2 К. Коман (90+5)

КЛАСИРАНЕ: 1. Франция - 16 точки, 2. Португалия - 13 т., 3. Хърватия - 3 т., 4. Швеция - 3 т.