Барселона удари четири греди и сензационно загуби у дома от Селта с 0:1 в среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това е първа домакинска загуба на каталунците под ръководството на Луис Енрике и по ирония на съдбата срещу бившия му тим. Голът за успеха на тима от Виго реализира Хоакин Ларивей (55) след страхотна комбинация с Нолито. Това е първи успех за галисците на като гости на каталунците от 73 години. За последно те бяха печелили при визита срещу този съперник с 2:0 на 12 октомври 1941 година.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия тази нощ капитан на "Барса на петте купи" Густау Биоска. Уругвайския национал Луис Суарес започна като титуляр и си партнираше с Лионел Меси и Неймар в атаката на каталунците.

Гостите от Галисия не се уплашиха от именития си съперник, воден от бившия им треньор Луис Енрике, и пресираха каталунците дълбоко в тяхната половина.

В 11-ата минута на Неймар със страхотен фалцов шут от 22 метра парти топката в напречната греда. В първия половин час Меси изпусна две положения. В 32-ата Меси шутира, а левият бранител Джони се хвърли на шпагат пред голлинията, изби топката, която се удари в горната греда.

Второто полувреме започна с нова греда, след като Меси подаде към устремения Жорди Алба, той продължи към Неймар, който засече топката, но нямаше късмет и тя се удари в напречната греда.

В 55-ата Селта сензационно наказа разколебаната игра в отбрана на домакините. Даниел Алвеш поиска фаул, а Серхио Бускетс и Матийо видяха как Нолито подава с пета към Хоакин Ларивей, който с шут от движение матира Клаудио Браво за 0:1.

След гола Барса установи тотален натиск и направи един куп пропуски чрез Суарес, Педро и Шави. В 79-ата минута каталунците треснаха и четвърта греда, след като Меси шутира от пряк свободен удар, а топката се отби от напречния стълб и излезе в аут. До края на мача домакините продължиха да търсят поне изравнително попадение, но днес просто нямаха късмет и Селта спечели трите точки.

С успеха си Селта събра 19 точки и запазва шестото си място, но вече е само на 3 точки от Барселона, който след загубата си официално е на трета позиция.

Барселона - Селта 0:1
0:1 Хоакин Ларивей (55)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
31.10.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе 1:2
0:1 Фабрицио (35-автогол), 0:2 Анхел Лафита (46), 1:2 Елдер Пощига (80)
01.11.14
17:00 ч.
Гранада – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Кристиано Роналдо (2), 0:2 Хамес Родригес (31), 0:3 Карим Бензема (54), 0:4 Хамес Родригес (87)
01.11.14
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Кордоба 4:2
1:0 Лусо (43-автогол), 1:1 Набил Гилас (53), 2:1 Антоан Гризман (58), 3:1 Марио Манджукич (62), 4:1 Раул Гарсия (80), 4:2 Набил Гилас (87)
Атлетик (Билбао) – Севиля (F +)
Баланс: 140 мача, 54 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 57 победи за Севиля