Барселона разби гостуващия Ференцварош с 5:1 в първия си мач от група G на новия сезон в Шампионската лига. По-рано в другата среща от тази група Ювентус спечели с 2:0 при визитата си на Динамо (Киев) в Украйна.

Каталунците напълно доминираха и се забавляваха на „Камп Ноу“, повеждайки с гол на Лионел Меси (27-дузпа). Аржентинецът бе повален в наказателното поле от Ковачич, а с това попадение записа нови рекорди в турнира. 33-годишният футболист вкарва гол в 16-и пореден сезон и срещу 36-и различен тим в този турнир, което също е рекорд.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В края на първата част Ансу Фати (42) удвои аванса на каталунците след пас на Френки де Йонг, а след почивката асистира на Филипе Коутиньо (52) за 3:0.

В средата на второто полувреме Жерард Пике беше изгонен с директен червен картон за спиране на откъсващия се Нгуен, а гостите получиха дузпа. Игор Харатин (70-дузпа) се разписа от бялата точка и намали изоставането на гостите, но до края на мача те инкасираха още две попадения от резервите на Барса Педри (82) и асистиралият му Усман Дембеле (89) след пас на Меси.

Барселона - Ференцварош 5:1
1:0 Лионел Меси (27-дузпа), 2:0 Ансу Фати (42), 3:0 Филипе Коутиньо (52), 3:1 Игор Харатин (70), 4:1 Педри (82), 5:1 Усман Дембеле (89)

Барселона: 13. Нето, 3. Пике (68'), 20. Сержи Роберто (6224. Жуниор Фирпо), 15. Лангле, 2. Дест, 8. Пянич (765. Бускетс), 14. Коутиньо (704. Араухо), 21. Френки де Йонг, 10. Меси , 17. Тринкао (6311. Дембеле ), 22. Ансу Фати (6316. Педри )
Треньор: Роналд Куман

Ференцварош: 90. Дибуш, 21. Ботка (778. Ловренчич), 25. Блажич, 15. Ковачевич , 17. Чивич  (6326. Хайстер), 18. Зигер, 14. Харатин , 93. Лайдуни (637. Сомалиа), 88. Исаел, 10. Нгуен (7170. Боли), 11. Зубков (7120. Мак)
Треньор: Серхий Ребров

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!