Лацио се завърна в Шампионската лига и срази у дома Борусия (Дортмунд) с 3:1 в първия си мач от група "F". В другия мач по-рано ФК Брюж спечели драматично с 2:1 при визитата си на Зенит (Санкт Петербург).

"Орлите" изиграха силен мач и заслужено записаха победа. Чиро Имобиле (6) даде аванс на домакините след пас на Хоакин Кореа, а в 12-ата минута Томас Дилейни от гостите нацели напречната греда и пропусна да изравни. В 23-ата минута вратарят Марвин Хитц си вкара автогол при центриране от корнер и удвои преднината на домакините.

Ерлинг Холанд (71) върна едно попадение за вестфалци, но Жан-Даниел Акпа-Акпро (76) оформи крайното 3:1 след асистенция на Имобиле.

Лацио - Борусия (Дортмунд) 3:1
1:0 Чиро Имобиле (6), 2:0 Марвин Хитц (23-автогол), 2:1 Ерлинг Холанд (71), 3:1 Жан-Даниел Акпа-Акпро (76)

Лацио: 1. Стракоша , 33. Ачерби, 4. Патрик, 77. Марушич, 3. Луис Фелипе (5114. Хьодт), 6. Лукас Лейва, 10. Луис Алберто  (8016. Пароло), 11. Хоакин Кореа (6794. Мурики), 21. Милинкович-Савич (6792. Акпро ), 96. Фарес, 17. Имобиле (8120. Кайседо)
Треньор: Симоне Индзаги

Борусия (Дортмунд): 35. Хитц , 15. Хумелс, 26. Пишчек (6519. Юлиан Брандт), 13. Рафаел Герейро, 28. Витсел, 6. Дилейни, 24. Мюние, 7. Санчо, 22. Белингам (4632. Рейна ), 11. Ройс (7820. Рейние), 9. Холанд
Треньор: Лусиен Фавре

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!