Съндърланд поднесе голямата бомба в английския футбол още в първия ден на новата 2012 година. “Черните котки” победиха с минималното 1:0 фаворита за титлата Манчестър Сити. Домакините реализираха единственото попадение в последните секунди на даденото 3-минутно добавено време от съдията. Кореецът Донг-Вон Джи вкара след сериозна грешка на съдиите, които не маркираха засада при подаване в наказателното поле. Сити повтори грешната стъпка на Манчестър Юнайтед, който вчера загуби от Блекбърн с 2:3. “Гражданите” остават на върха в класирането с 45 точки, колкото имат и “червените дяволи”. Сити не успя да се възползва от поражението на преследвача си и интригата за титлата се запазва с пълна сила. Съндърланд се изкачи на 13-о място с 21 точки.

Първото опасно положение беше в 3-ата минута, когато Стефан Сесеньон подаде към Бендтнер, който излезе сам срещу Харт, но вратарят на Манчестър Сити се справи блестящо и спаси. В 35-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Съндърланд Джеко получи топката на границата и стреля мощно, но топката срещна горната греда и излезе в аут.

През второто полувреме футболистите на Манчестър Сити вдигнаха оборотите, а в играе се появиха Серхио Агуеро и Давид Силва. В 59-ата минута Агуеро се измъкна от защитата на Съндърланд и стреля опасно, но Миньоле отрази удара на аржентинеца. Четири минути по-късно Бендтнер свали топката с глава към Сесеньон, който финтира Компани и излезе в много добра ситуация сам срещу Харт, но стреля встрани от неговата врата. В 82-ата минута Давид Силва центрира в наказателното поле на Съндърланд, след което Джеко стреля с глава, но отново не намери целта. Манчестър Сити бе много близо до гола в 89-ата минута, когато Силва стреля отдалеч, след което Миньоле отрази удара му, но Ричардс засече отбитата топка с глава, след което тя срещна напречната греда.

В последните секунди на даденото от съдията Кевин Френд продължение на мача Донг-Вон Джи беше изведен зад отбраната на Манчестър Сити от Сесеньон, преодоля вратаря Джо Харт и на празна врата вкара за 1:0. При повторенията стана ясно, че при паса Джи е бил в положение на засада./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
30.12.11
21:45 ч.
Ливърпул - Нюкасъл 3:1
0:1 Агер (25-авт), 1:1 Белами (30), 2:1 Белами (67), 3:1 Джерард (78)
31.12.11
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:3
0:1 Якубу (16), 0:2 Якубу (51), 1:2 Бербатов (52), 2:2 Бербатов (62), 2:3 Хенли (80)
Челси - Астън Вила 1:3
1:0 Дрогба (23-д), 1:1 Айрлънд (28), 1:2 Стилиян Петров (83), 1:3 Дарън Бент (86)