Швеция победи убедително с 4:0 при визитата си на Беларус в световна квалификация от Група „А” на зона Европа, в която по същото време Холандия срази България с 3:1 в Амстердам.

Нападателят на РазенБалшпорт Лайпциг Емил Форсберг (18) вкара първия гол в мача след дълго извеждащо подаване на Микаел Лустиг и неразчетено излизане на вратаря Сергей Черник.

Кристофър Ниман (24) удвои преднината на скандинавците след грешна на бранител, който се опита да го лъже и изгуби топката, а Маркус Берг (37) след пас на Форсберг я направи класическа още преди почивката.

През второто полувреме Беларус не успя да стигне дори до почетно попадение, а в 84-ата минута гостите получиха дузпа. Андреас Гранквист бе безапелационен от бялата точка и оформи крайния резултат в полза на шведите, които се върнаха на върха в групата с 16 точки преди мача между Франция и Люксембург. Беларус е на пета позиция с 5 точки.

Беларус - Швеция 0:4
0:1 Емил Форсберг (18), 0:2 Кристофър Ниман (24), 0:3 Маркус Берг (37), 0:4 Андреас Гранквист (84-дузпа)