Сити отново унижи градския си съперник Юнайтед, печелейки по категоричен начин с 3:0 при гостуването на "Олд Трафорд". Сблъсъкът мина изцяло под диктовката на избраниците на Мануел Пелегрини, които за трети пореден път поставиха на колене "червените дяволи". През септември Сити срази Юнайтед с категоричното 4:1, а преди това (през април) надделя с 2:1 отново на "Олд Трафорд", където тази вечер с лекота стигна до трите точки. С успеха "гражданите" направиха поредната крачка към титлата във Висшата лига. В момента Сити е втори с 66 точки, изоставайки с 3 от лидера Челси. Пелегрини и момчетата му обаче имат 2 мача по-малко от "сините" от Лондон. След поредното унижение пък Манчестър Юнайтед остава на 7-ото място с актив от 51 точки.

В герой за Сити днес се превърна Един Джеко, който откри резултата още в 43-ата секунда, а в 56-ата минута удвои преднината на тима си. В 90-ата Яя Туре оформи класическата победа на гостите.

След двете поредни победи над Олимпиакос в Шампионската лига и успехът с 2:0 над Уест Хям  в Англия, Дейвид Мойс и компания, отново бяха приземени, този път от "гражданите", които не оставиха шанс на Уейн Рууни и компания.

Не беше изминала и една минута, когато Сити поведе на "Олд Трафорд". Удар на Самир Насри срещна страничния стълб на вратата на Де Хеа, а Един Джеко бе на точното място, за да прати топката в мрежата на "червените дяволи" - 0:1.

Малко по-късно Де Хеа спаси сигурен гол, избивайки удар на Джеко. При последвалата контраатака Хуан Мата нахлу в наказателното поле на "гражданите", но Венсан Компани се отчете с решителна намеса и успя да му избие топката в корнер. В 30-ата минута Маруан Фелайни имаше груба проява, за която можеше да бъде изгонен. Белгийският национал удари с лакът Пабло Сабалета, но въпреки това получи само жълт картон от съдията Майкъл Оливър.

В 40-ата минута дойде най-опасното положение пред Джо Харт. Рафаел центрира добре, Рууни се размина с топката, но тя стигна до Мата, който стреля над напречната греда. В 56-ата обаче Сити удвои. Джеко наказа за втори път "червените дяволи", след като бе изпуснат от Рио Фърдинанд и засече с крак на близката греда центриране на Самир Насри от ъглов удар - 0:2.

В 72-ата минута Уелбек опита да намали с пета след подаване на Рафаел, но Харт успя да спаси. Класическата победа на Манчестър Сити донесе Яя Туре, който в 90-ата минута получи топката от Джеймс Милнър и стреля в далечния ъгъл на Де Хеа - 0:3.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3
0:1 Eдин Джеко (1), 0:2 Един Джеко (56), 0:3 Яя Туре (90)
Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа, 2.Рафаел, 5.Рио Фърдинанд, 4.Фил Джоунс, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 23.Том Клевърли (46-26.Шинджи Кагава), 31.Маруан Фелайни (66-25.Антонио Валенсия), 8.Хуан Мата, 19.Дани Уелбек (76-14.Хавиер Ернандес), 10.Уейн Рууни
Резерви: 13.Андрес Линдегаард, 28.Александър Бютнер, 24.Дарън Флетчър, 18.Ашли Йънг, 25.Антонио Валенсия, 26.Шинджи Кагава, 14.Хавиер Ернандес
Мениджър: Дейвид Мойс

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 4.Венсан Компани, 26.Мартин Демикелис, 22.Гаел Клиши, 5.Пабло Сабалета, 8.Самир Насри (74-7.Джеймс Милнър), 21.Давид Силва, 42.Яя Туре, 15.Хесус Навас (68-14.Хави Гарсия), 25.Фернандиньо, 10.Един Джеко (79-9.Алваро Негредо)
Резерви: 30.Костел Пантилимон. 6.Джолиън Лескът, 13.Александър Коларов, 7.Джеймс Милнър, 35.Стеван Йоветич, 14.Хави Герсия, 9.Алваро Негредо
Мениджър: Мануел Пелегрини

Manchester united 0-3 Manchester city all goals... by EplHighlights

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ ОТ 28 И 29 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Арсенал - Суонзи 2:2
0:1 Вилфред Бони (11), 1:1 Лукас Подолски (73), 2:1 Оливие Жиру (74), 2:2 Матийо Фламини (90-автогол)