Скандал избухна в Спортинг (Лисабон) преди мача с "Левски" в Лига Европа. Бившият президент Соуса Синтра нападна спортния директор на клуба Кощиня. Ексбосът на “лъвовете” обяви, че бившият национал е виновен за сегашното състояние на тима.

Според Соуса Синтра в основата на слабото представяне на отбора в първенството е именно политиката на Кощиня за продажба или отдаване под наем на важни играчи.

Бившият дефанзивен халф обаче не останал длъжен, твърди “Рекорд”. Според изданието на тръгване за София Кощиня заявил, че има документи срещу Соуса Синтра и обещал да ги покаже пред медиите.

Въпреки силното си представяне в Лига Европа Спортинг (Лисабон) не е толкова блестящ в португалското първенство. "Лъвовете" заемат трето място в класирането с 22 точки, на пет зад втория Бенфика и на цели 13 зад лидера Порто. В събота Спортинг отпадна и от турнира за националната купа след загуба с 1:2 от Витория (Сетубал)./БЛИЦ