Скандалният футболист на "Левски" Гари Родригес игра 69 минути при загубата с 1:4 на националния тим на Кабо Верде в контрола с Каталуня.

Нападателят се превърна в "ябълката на раздора" между "сините" и Лудогорец, а феновете на "Левски" заплашиха първо пред БЛИЦ президента Тодор Батков, в случай, че се раздели със звездата.

Родригес започна по крилото на атаката на Кабо Верде и трябваше да се справя срещу трима защитници на Барселона - Жорди Алба, Жерар Пике и Марк Бартра.

Крилото се отчете с центриране отляво в 9-ата минута, а малко по-късно Кабо Верде поведе с попадение на Джанини. Каталунците вдигнаха рязко оборотите и вкараха три гола за 4 минути.

Между 15-ата и 19-ата се разписаха Серхио Гарсия (2) и Боян Къркич. В 63-ата минута пък Риера добави още едно попадение за крайното 4:1.