ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Стилиян Петров слезе от голямата футболна сцена. Там, където беше години наред и направи блестяща кариера. Монтана, ЦСКА, Селтик и Астън Вила се докоснаха до сърцатия българин, който никога не се предаде. Нито на футболния терен, нито извън него. Оставяше сърцето за съотборниците и треньорите си, за отбора и родината си. Бори се като истински българин и с коварната болест.

Около 60 хиляди души изпълниха до краен предел стадион „Селтик Парк“ в Глазгоу. Всички станаха на крака и аплодираха големия Стилиян. Любимецът на хиляди фенове. Сърцатият №19 събра много приятели за днешния си бенефис. Един срещу друг се изправиха състав на Селтик с бивши футболисти на тима и състав на Стилиян Петров. Българинът игра първо за отбора „Стилиян Петров XI”, а в последните няколко минути отново облече фланелката на Селтик, за да завърши двубоя. „Стилиян Петров XI” победи с 5:3, като хеттрик заби Димитър Бербатов, един гол добави Мартин Петров.

Преди началото на двубоя съпругата на Стенли - Паулина, не сдържа сълзите си и заплака на трибуните. Стилиян също на няколко пъти не успя да задържи сълзите в себе си. Особено в 19-ата минута, когато всички 60 хиляди по трибуните, футболисти и треньори станаха на крака и аплодираха големия капитан.

Димитър Бербатов откри резултата още в 1-ата минута. В 10-ата минута съдията даде дузпа за Селтик. Зад топката любимецът на „зелено-бялата“ публика Хенрик Ларсон. Хенке се засили и не остави никакви шансове на вратаря за 1:1. В 16-ата минута Мариан Христов пусна пас към Мартин Петров вляво в наказателното поле. Врачанинът и бивш съотборник на Стилиян от ЦСКА и националния нямаше никакъв проблем да отбележи второто попадение за тима "Стилиян Петров XI".

19-та минута. Стадионът стана на крака и аплодира големия българин. Около една минута всички футболисти и фенове по трибуните отдадоха уважение към Стилиян Петров. В 26-ата минута Хенрик Ларсон отново взриви трибуните с хубава атака и удар. Последва мощно нападение на Димитър Бербатов пред другата врата и триково изпълнение, завършило обаче без удар.

31 минута и 12 секунда - Стилиян Петров напусна терена. Последните 30 минути на големия футболист. На излизане публиката отново стана на крака и аплодира българина, който даде капитанската лента на Пол Ламбърт.

В 39-ата минута Димитър Бербатов вкара втория си гол за 3:1 в полза на „Стилиян Петров XI”. Само минута преди това нападателят опита ефектно с пета да порази вратата, но не успя.

В 59-ата минута Димитър Бербатов оформи хеттрик и направи резултата 4:1. Българинът стреля към вратата на Селтик, вратарят изби, след това обаче от легнало положение прокара топката под плонжа на стража. В 62-ата минута и двамата треньори извършиха по няколко смени, а от игра излязоха Димитър Бербатов и Мартин Петров.

В 64-ата минута съдията даде нова дузпа за „Стилиян Петров XI”. Зад топката застана Джон Бишъп, който обаче пропусна. Известният фен на Селтик - Ники Бърн, който е популярен поп-певец, опита да хитрува, прати топката във вратата при добавката, но бе влязъл в наказателното поле много преди Бишъп да стреля от бялата точка и попадението не бе признато. В 73-ата минута бившият нападател на Селтик в периода 1995-97 Пиер ван Хойдонк намали на 2:4, след като вкара красив гол при добавка. В 81-ата минута Уорън Браун вкара още един гол за Селтик за 3:4.

84:48 минута – Стилиян Петров се върна на терена отново е с екипа на Селтик. Българинът влиза на терена с фланелката на „детелините“, с която направи блестяща кариера.

След последния съдийски сигнал отново всички бяха на крака. За големия капитан, за Стилиян Петров. Сълзите отново пробиха мъжката му душа, но нямаше как. На терена излязоха двамата му сина, а след това и съпругата Паулина. Прегръдка за историята...По трибуните възрастни фенове бършеха сълзи, децата също не останаха безразлични към емоционалния момент. Стенли направи почетна обиколка и се поклони на всички. Благодарим ти, Капитане! Ти беше голям футболист, оставаш голям Човек!

Селтик XI - Стилиян Петров XI 3:5
0:1 Димитър Бербатов (1), 1:1 Хенрик Ларсон (10-дузпа), 1:2 Мартин Петров (16), 1:3 Димитър Бербатов (39), 1:4 Димитър Бербатов (59), 2:4 Пиер ван Хойдонк (73), 3:4 Уорън Браун (81, 3:5 Ники Бърн (89)

Селтик XI: Луис Томлинсън, Том Бойд, Момо Сила, Джаки Макнамара, Йос Валгерен, Бобо Балде, Хенрик Ларсон, Мортен Вагхорст, Крис Сътън, Пиер ван Хойдонк, Жорже Кадете, Томи Джонсън, Брайън Маклеър, Боби Пета, Мартин Компстън, Дидие Агате, Нийл Ленън, Раб Дъглас, Стиви Греъм, Уорън Браун, Тош Макинли, Джордан Сейлсман, Любомир Маравчик, Йохан Мялби
Треньори: Мартин О'Нийл, Джон Робъртсън, Стийв Уолфорд

Стилиян Петров XI: Шей Гивън, Радостин Кишишев, Фреди Бума, Мариян Христов, Крис Камара, Ники Бърн, Робер Пирес, Димитър Бербатов, Джейми Реднап, Габриел Агбонлахор, Христо Йовов, Пол Ламбърт, Джеймс Алън, Мартин Петров, Гарет Бари, Джон Бишъп, Хабиб Бей, Карлос Куеляр, Джон Тери

Треньори: Кени Далглиш, Дани МакГрейн