Изненадата от началото на сезона в руската Премиер лига Спартак (Налчик) отново е едноличен лидер в класирането, след като в последен мач от петия кръг завърши 1:1 като гост на шампиона Рубин.

Домакините от Казан откриха резултата в 59-ата минута, когато точен бе Кристиан Нобоа. За гостите основен проблем бе отсъствието на голмайстора на тима Александър Дядюн. Той има 4 попадения от началото на сезона, но е в клуба под наем от Рубин и клауза в договора му попречи да вземе участие в мача.

Въпреки това Спартак (Налчик) се добра до изравнително попадение три минути преди края. Негов автор стана новото словенско попълнение Деян Русич, който се появи в игра като резерва на мястото на Етчини в 69-ата минута.

С тора реми тимът от Налчик еднолично оглави класирането с 11 точки, една повече от ЦСКА (Москва) и Зенит, които обаче имат и мач по-малко. Рубин е четвърти с 9 точки./БЛИЦ

Рубин – Спартак (Налчик) 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (НАЛЧИК) 11, 2.ЦСКА (Москва) 10, 3.Зенит 10, 4.Рубин 9, 5.Терек 8 и др.