Санкт Пьолтен разби Хорн с 3:0 в мач от 1-ия кръг на австрийската Ерсте лига. Домакините имаха пълно надмощие и пропуснаха да запишат още по-убедителен успех. Даниел Сеговия откри в 43-ата минута от дузпа. Следващите два гола паднаха в края на срещата. Константин Кершбаумер покачи в 93-ата, а в 4-ата минута на добавеното време Бернхард Фучик фиксира крайното 3:0.

Както е известно, Санкт Пьолтен е съперник на нашия “Ботев” (Пд) във втория предварителен кръг на Лига Европа. В първата среща “канарчетата” се наложиха с 2:1. Попаденията за "Ботев" бяха дело на Иван Цветков от дузпа и на младия Цветелин Чунчуков. За гостите от Австрия се разписа Сеговия. Реваншът е на 24 юли (четвъртък).

Санкт Пьолтен: 99.Патрик Костнер - 15.Мартин Грасегер, 3.Михаел Хубер, 5.Томаш Висио, 23.Марсел Холцман - 18. Мануел Хартъл (77 – 8. Михаел Амбичи), 11.Доминик Хофбауер (90-29.Давид Стек), 6.Давид Парада, 7.Константин Кершбаумер, 21.Яник Шибани (66 - 17.Бернхард Фучик), 12.Даниел Сеговия
Треньор: Херберт Гагер