Съперникът на Лудогорец в плейофния кръг на Шампионската лига Виктория (Пилзен) допусна изненадваща загуба в чешкото първенство. Тимът отстъпи с 0:2 на Злин в мач от 4-ия кръг, а треньорът Роман Пиварник съхрани силите на почти всичките си титуляри за реванша с българския първенец във вторник.

Злин е сензацията на сезона в Чехия и води в класирането след днешната победа. Резултата откри Томаш Познар в 36-ата минута, а в 75-ата Даме Диоп сложи точка на спора. Виктория е на 5-о място със 7 точки.

След края на мача капитанът на Виктория Роман Хубник призна, че е държал остра реч на полувремето пред своите съотборници. Защитникът допълни, че се надява поражението да послужи като “шамар“ за отбора преди реванша с българския шампион във вторник.

„Надявам се да е така. Три дни са много врем във футбола и не трябва да мислим за загубата от Злин. Надявам се, че всички осъзнават, че трябва да играем така, както иска треньорът ни, за да отстраним Лудогорец“, коментира Хубник.