Старши треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо се яви доста наперен на пресконференцията след загубата от Барселона с 2:3 в първия финал за Суперкупата на Испания. Иначе по време на мача португалецът остана удивително спокоен за разлика от предишни издания на вечното дерби.

“През първото полувреме играхме по-предпазливо, предимно се отбранявахме. Именно първата част не ми хареса. Постоянно започваме мачовете така, както не трябва. Съперникът сменяше тактиката си в течение на двубоя и ни беше трудно да се приспособим към този стил. Затова и Барселона изглеждаше като по-агресивният отбор, коментира Специалния. - След почивката подобрихме играта си, изглеждахме по-солидно. Много ми хареса представянето на младия Кайехон. Преди почивката му беше трудно, защото повече се бранехме, след това обаче влезе в ритъм. Смених го с Ди Мария по тактически съображения. Искам Кайехон да знае едно – той е важна част от Реал.”