Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Манчестър Сити спечели шампионската титла в Англия! Това се случи след спираща дъха драма, в която "гражданите" по невероятен начин се добраха до крайното 3:2 срещу КПР. Редовните 90 минути на мача на "Етихад стейдиъм" вече бяха изтекли, когато гостите шокиращо водеха - 1:2. Чудото обаче се случи в добавените 5 минути. Първо в 92-ата Един Джеко направи 2:2, а в 94-ата Серхио Агуеро "взриви" трибуните, вкарвайки за 3:2, с което осигури титлата на тима си. Така Манчестър Сити отново е шампион на Англия след 44-годишна пауза. За "гражданите" това е общо трета титла, а градският съперник Юнайтед остава с 19.

Докато беше драмата на "Етихад", "червените дяволи" постигнаха минимална победа с 1:0 при гостуването на Съндърланд. Попадението вкара Уейн Рууни с глава в 20-ата минута. Така за Юнайтед остана КПР наистина да стори чудото и да не се даде на "гражданите", което щеше да донесе рекордната 20-а титла на "Олд Трафорд". Издънката на Сити беше на път да се случи, но в крайна сметка радостта този път не е за "червените дяволи", а за синята част на Манчестър.

Решаващият момент на двубоя на "Етихад" беше в 55-ата минута, когато при резултат 1:1 Джоуи Бартън получи червен картон. Известният повече със скандалното си поведение халф удари без топка Серхио Агуеро и съдията Майк Дийн му посочи пътя към съблекалнята. Бартън побесня и на два пъти удари зетя на Марадона, както и замахна да блъска и други съперници. Преди тази екшън сцена бяха паднали два гола. Първо в 39-ата минута Пабло Сабалета откри за домакините, а в 48-ата Джибрил Сисе изравни.

Шокът на "Етихад" стана пълен в 66-ата минута, когато гостите от Лондон вкараха второ попадение, въпреки че останаха с 10 човека на терена. Джейми Макий се разписа за 1:2 и при това положение беше почти сигурно, че титлата отново отива в ръцете на Манчестър Юнайтед. Не така мислеха обаче Джеко и Агуеро, които вкараха на изнемощелите играчи на КПР и донесоха така важния успех на Сити с 3:2.

По този начин в крайното класиране "гражданите" и "червените дяволи" завършиха с еднакъв брой точки - по 89, но селекцията на Манчини е с по-добра голова разлика от тази на Сър Алекс. За първи път в историята на Висшата лига на Англия два отбора финишират сезона с равни точки.

КПР пък се спаси от изпадане, след като Болтън не постигна нужната му победа при гостуването на Сток Сити, завършило 2:2. Така Мартин Петров и съотборниците му изпаднаха за сметка на тима, воден от Марк Хюз.

В днешната среща на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов беше сред резервите, но Сър Алекс не му гласува доверие и той не се появи в игра срещу Съндърланд. Митко завърши сезона във Висшата лига със 7 гола от 12 мача, в които взе участие.

Манчестър Сити - КПР 3:2
1:0 Пабло Сабалета (39), 1:1 Джибрил Сисе (48), 1:2 Джейми Макий (66), 2:2 Един Джеко (90+2), 3:2 Серхио Агуеро (90+4)

Челси – Блекбърн 2:1
1:0 Джон Тери (31), 2:0 Раул Мейрелеш (34), 2:1 Якубу Айегбени (60)
13.05.12
17:00 ч.
Евертън – Нюкасъл 3:1
1:0 Стивън Пиенаар (16), 2:0 Никица Йелавич (27), 3:0 Джони Хейтинга (65), 3:1 Тони Хибърт (73-авт.)
13.05.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – КПР 3:2
1:0 Пабло Сабалета (39), 1:1 Джибрил Сисе (48), 1:2 Джейми Маккий (66), 2:2 Един Джеко (90+2), 3:2 Серхио Агуеро (90+4)
13.05.12
17:00 ч.
Норич – Астън Вила 2:0
1:0 Грант Холт (8), 2:0 Саймън Джаксън (22)
13.05.12
17:00 ч.
Сток Сити – Болтън 2:2
1:0 Джонатан Уолтърс (13), 1:1 Марк Дейвис (39), 1:2 Кевин Дейвис (45), 2:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Тотнъм – Фулъм 2:0
1:0 Емануел Адебайор (2), 2:0 Джърмейн Дефоу (63)
13.05.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Арсенал 2:3
0:1 Йоси Бенаюн (4), 1:1 Шейн Лонг (12), 2:1 Греъм Доранс (15), 2:2 Андре Сантос (30), 2:3 Лоран Косчиелни (55)
13.05.12
17:00 ч.
Уигън – Уулвърхемптън 3:2
0:1 Матю Джарвис (9), 1:1 Франко Ди Санто (12), 2:1 Емерсон Бойс (14), 3:1 Емерсон Бойс (79), 3:2 Стивън Флетчър (79)