ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският национал Илия Груев игра цял мач за Лийдс при равенството 1:1 като гост на Хъдърсфилд в мач от 35 кръг на Чемпиъншип. 23-годишният Груев пропусна загубата на тима си с 2:3 от Челси за ФА Къп в сряда заради контузия. Днешното реми спря серията на Лийдс от девет поредни победи за първенство.

Точно преди почивката Хъдърсфилд откри резултата с гол на полския защитник Михал Хелик, който в средата на полувреме влезе в игра като резерва на мястото на Юта Накаяма.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В добавеното време на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Джонатан Хог беше отстранен от игра заради втори жълт картон. Лийдс изравни в 67-ата минута чрез Патрик Бамфорд, който се възползва от асистенция на Конър Робъртс.

Равенството остави Лийдс на второ място в класирането със 73 точки, на пет зад лидера Лестър, който има мач по-малко. Ипсуич е трети със 72. Хъдърсфилд заема 19-а позиция с 38 точки, на при пред зоната на изпадащите.