Три отбора се борят за титлата в Примера дивисион, но интригата в дъното на таблицата е не по-малко интересна.

Спортинг (Хихон) даде ценни точки на Хетафе, а Гранада разби последния Леванте, за да остане в битката за оцеляване.

Сосиедад поведе с гол на Карлос Виела в 19-ата минута, но Пабло Сарабия изравни в 45-ата.

Победата донесе гол на Алваро Васкес в 56-ата минута от дузпа.

Гранада пък се разправи с Леванте, побеждавайки ги с 5:1.

Головете вкараха Съксес Исаак в 25-ата, Юсеф Ел Араби от дузпа в 35-ата и Рубен Рочина в 44-ата минута.

Рубен Гарсия вкара почетното попадение за Леванте, а след нова дузпа Ел Араби вкара в 90-ата минута.

В продължението Шимао получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко, а Ел Араби реализира хеттрик за крайното 5:1.

Гранада е точно над изпадащите - на 17-а позиция с 33 точки. Хетафе е на 19-а позиция с 31.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!