Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Ливърпул открадна точка у дома в последните секунди срещу Челси, с който завършиха 2:2 в едно от дербитата на 34-ия кръг в английската Висша лига. Гостите от Лондон повеждаха на два пъти с голове на Оскар (26) и Еден Азар (57-дузпа), а мърсисайдци изравняваха чрез влезлият като резерва след почивката Даниел Стъридж (52) и Луис Суарес (90+6). Уругваецът имаше и "канибалска" проява, след като в 66-ата минута се опита да ухапе Бранислав Иванович.

Временният мениджър на Челси Рафаел Бенитес се завърна на "Анфийлд" за първи път, откакто напусна Ливърпул през юни 2010 година. Испанският специалист бе посрещнат с аплодисменти от привържениците на мърсисайдци, което определено го развълнува.

Бившият нападател на Челси Даниел Стъридж бе резерва за Ливърпул, а вместо него Брендън Роджърс пусна титуляр Стюарт Даунинг. Атаката на „сините” от Лондон се водеше от бившата звезда на Ливърпул Фернандо Торес.

„Червените” започнаха по-активно и още в 5-ата минута можеха да зарадват феновете си, след като Луис Суарес изведе на перфектна позиция Глен Джонсън, но десният бек стреля неточно. Постепенно гостите взеха инициативата и в 26-ата минута поведоха в резултата. Хуан Мата центрира от корнер, а бразилският национал Оскар засече с глава за 0:1. Малко след гола Пепе Рейна предотврати нов такъв във вратата си, след като спаси пряк свободен удар, изпълнен от друг бразилец Давид Луис.

Ливърпул поизравни играта и в края на полувремето бе близо до гол във вратата на Петър Чех. Националът на Чехия обаче спаси в 41-ата минута силен удар на уругвайския нападател Луис Суарес, изведен чудесно от Стюарт Даунинг. В добавеното време на първата част Чех отново спаси удар на Суарес.

След почивката Даниел Стъридж се появи в игра на мястото на Филипе Коутиньо и веднага внесе свежест в играта на Ливърпул. В 47-ата минута той изведе Джерард сам срещу Чех, но вратарят спаси с удара на капитана на домакините. Минута по-късно Стъридж стреля от около 30 метра и нацели дясната греда на вратата.

В 52-ата минута Хосе Енрике подаде от дълбочина към Даунинг, който продължи към Суарес и уругваецът центрира отдясно, а Даниел Стъридж засече топката на далечната греда и изравни за 1:1. Радостта на „червените” обаче трая само пет минути, тъй като Еден Азар вкара за 1:2 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Суарес в наказателното поле. Уругвайският национал се прояви и в 66-ата минута, когато се опита да ухапе Бранислава Иванович в наказателното поле на Челси, но без никакви последствия. Действията на Суарес обаче се видяха едва след телевизионните повторения на ситуацията.

В заключителните 15 минути мърсисайдци натиснаха и положиха максимални усилия да се доберат поне до точката, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на гостите от Лондон. В 85-ата минута Стъридж даде страхотен пас с пета към Хендерсън, който продължи към Джонджо Шелви, а последният пропусна да изравни от изгодна позиция, пращайки топката в аут. Две минути по-късно Стъридж извърши много грубо нарушение, влизайки с бутоните напред в краката на бранител на Челси, но дори не получи жълт картон за нарушението, а повторенията показаха, че можеше и да бъде изгонен.

Мърсисайдци продължиха да натискат и в даденото 6-минутно продължение, а усилията им бяха възнаградени буквално в последните секунди, след като Стъридж центрира отдясно, а Луис Суарес засече за крайното 2:2 и за пореден път се превърна герой за своя тим.

След равенството Челси събра 62 точки и остава на четвъртата позиция във временното класиране с точка по-малко от четвъртия Арсенал, но и с мач по-малко от „артилеристите”. „Сините” имат точка аванс пред градския съперник Тотнъм, който е пети и също е с мач по-малко от „топчиите”. Ливърпул остана на седмо място с 51 пункта и изостава с 5 точки от градския съперник Евертън, който е на шеста позиция.

1liv.jpgчелси_1.jpgЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 2:2
0:1 Оскар (26), 1:1 Даниел Стъридж (52), 1:2 Еден Азар (57), 2:2 Луис Суарес (90+6)

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 23.Джейми Карагър, 2.Глен Джонсън, 5.Даниел Агер, 3.Хосе Енрике, 19.Стюарт Даунинг (80 - 33.Шелви), 8.Стивън Джерард, 21.Лукас Лейва, 14.Джордан Хендерсън, 10.Филипе Коутиньо (46 - 15.Стъридж), 7.Луис Суарес
Резерви: 1.Джоунс, 11.Асаиди, 16.Коатес, 35.Коади, 37.Шкъртел
Мениджър: Брендън Роджърс

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 4.Давид Луис, 28.Аспиликуета, 34.Райън Бертранд, 12.Джон Оби Микел, 7.Рамирес, 17.Еден Азар (78 - 30.Бенаюн), 11.Оскар (84 - 13.Моузес), 9.Фернандо Торес, 10.Хуан Мата (90+1 - 8.Лампард)
Резерви: 8.Лампард, 13.Моузес, 19.Пауло Ферейра, 22.Търнбул, 26.Тери, 29.Демба Ба
Мениджър: Рафаел Бенитес

Ливърпул, стадион „Анфийлд”
Съдия: Кевин Френд
Жълти картони: Хендерсън, Лукас Лейва, Карагър, Шелви (Ливърпул); Аспиликуета, Торес (Челси)

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
21.04.13
15:30 ч.
Тотнъм – Манчестър Сити 3:1
0:1 Самир Насри (5), 1:1 Клинт Демпси (75), 2:1 Джърмейн Дефоу (79), 3:1 Гарет Бейл (82)
21.04.13
18:00 ч.
Ливърпул – Челси 2:2
0:1 Оскар (26), 1:1 Даниел Стъридж (52), 1:2 Еден Азар (57-дузпа), 2:2 Луис Суарес (90+6)
22.04.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 159 мача, 79 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК